Indian Art Gallery, Best Indian Artist from accross the Country

Awardees of Kalaa Spandan International Child Art Talent Award 2020

Group-A- 1st prize- Prabhgun Kaur-The Millenium School, Bhatinda

                 2nd prize-Tara Bauman-Inventure Academy

                 3rd prize-Dhruv Karthik-Vydehi School of excellence

Group-B-1st prize-Japji Grewal-The Millenium School, Patiala

                 2nd Prize-Amithi Vijay-DPS, Kolar                

                 3rd prize-Heet-My Apple school

Group-C-1st prize-Shreehari Nair-Harsh Art Academy

                2nd prize-Yash Hudda-DMI

                3rd prize-Guneet Singh-Holy Heart Public School

                3rd prize-Myra Pant-Mount Sant Mary School

Group-D-1st prize-Uday Islam-Jawahar Navodaya Vidyalaya

                2nd prize-Samarth Hora-Shishukunj Intl School

                3rd prize-Sugata Banerjee-Army Public School

Group-E-1st prize-Rudra Pratap Singh-Gurukul

                 2nd prize-Ekisha Singh-DPS, Kolar

 

Appreciation Awards

Gurukul-

Arshiya Teotia-Group-C

Shivangi Razdan-Group-E

Anik Teotia-Group-E

Tarang katiyar-Group-C

Dushyant Verma-Group-C

Shweta Singh-Group-E

Lavisha Agrawal-Group-C

Mantavya Aggarwal-Goup-C

Mahi Khatri-Group-D

Somya Kaushik-Group-D

Raj Chaudhary-Group-C

Manya Garg-Group-D

Nishant Yadav-Group-E

Deeksha Gupta-Group-E

Mahika Bansal-Group-E

Soha Chauhan-Group-C

Millenium school, Bhatinda

Anshika Sharna-Group-B

Bhavit-Group-B

Janvee Gupta-Group-C

Aditya Tripathy-Group-C

Akriti –Group-D

Anshika-Group-C

Anshika Saha-Group-B

Simran-Group-C

Nandini Agarwal-Group-C

DMI

Akanshi-Group-C

Tejsvi Singh-Group-C

Yash Goswami-Group-C

Aryush Chaudhury-Group-C

Adeena Mirza-Group-B

Abuzar Rizvi-Group-B

Aashna Prusty-Group-B

Anupraya-Group-B

Aarohi Singh-Group-B

Tanishqa Sharma-Group-B

Vedant Vishnoi-Group-B

Shivansh Chaudhary-Group-C

Marushika-Group-C

Jawar Navodaya Vidyalaya

Naj Fariya-Group-D

Binata Mondal-Group-D

Arijit Mondal-Group-D

Laskar Raheen Ahamed-Group-D

Khadija Begum-Group-D

Pranab Singha-Group-D

Atanu Das-Group-D

Rupam Patua-Group-D

Susrita Saha-Group-D

Jubiar Rahaman-Group-D

Sudipa Das-Group-D

Sangee Saha-Group-D

Kuntal Saha-Group-D

Mistri Murmu-Group-D

Anirban Patua-Group-D

Sohel S K-Group-D

Aliujjaman-Group-D

Sania Parvin-Group-D

Malik Mohd Sahabaz-Group-D

My  Apple School

Saloni Parmar-Group-D

Shreya-Group-C

Rohan Mishra-Group-C

Tanisha-Group-C

Shubh Patel-Group-C

Harsh Art Academy

Anchit Singh-Group-B

Swara Joshi-Group-A

Karan Ramnani-Group-B

Smit Parikh-Group-D

Devananda Sajeesh-Group-C

Sudeeksha Singh-Group-D

Aayushi Vaghela-Group-C

Liyaana Mehta-Group-B

Anvi Deouskar-Group-C

Dhvani Prajapati-Group-C

Bibek Choudhury-Group-C

A. Jay-Group-D

Safal Sandesh Vaidya-Group-D

Gaurav Sanjay Ahira-Group-D

Somvati Devi Shiksha Kendra

Sakshi nath-Group-C

Palak Malviya-Group-C

Harsh Soni-Group-D

Ambika Singh-Group-C

DPS. Kolar

Shrey Gupta-Group-D

Ojaswini Singh-Group-A

Shubhi Bhargava-Group-A

Evan Thakur-Group-A

Rouble Shah-Group-A

Samadhan-Group-B

Swastika Tiwari-Group-B

Karmanya Khare-Group-B

Rishika Verma-Group-C

Abhimanyu Saha-Group-C

Nirali Shrivastava-Group-C

Anshi Saini-Group-C

Shubh Jiwane-Group-C

Sulakshana Guha-Group-D

Vedant Singh Thakur-Group-D

Reyansh Sharma-Group-A

Aashvik Meena-Group-A

Daksh Raina-Group-A

Saransh Patel-Group-A

Aarush Rai-Group-A

Parth Doble-Group-A

Pavith Wadhwa-Group-A

Abhyuday Mishra-Group-A

Shreyan Yadav-Group-A

Avyan Sodhi-Group-A

Devika Pratap Singh-Group-B

Mrinal Manhar-Group-B

Akshat Dubey-Group-A

Aanya Sharma-Group-A

Inventure Academy

Sanya-Group-A

Malhar Krishnan-Group-A

Arjun Suresh-Group-A

Aadya-Group-A

Shreya Nanda-Group-A

Chirag Reddy-Group-B

Arya Chauhan-Group-B

Shreya Santosh-Group-B

Nyasha Kumar-Group-B

Janani Thopan-Group-C

Tara Dwivedi-Group-C

Nishka Rawat-Group-C

The Shishukunj Intl School

Tanisha Bhojwani-Group-D

Arnav Rajput-Group-C

Koshika Jhavar-Groi\up-D

Akarsha Garg-Group-C

Tanushka Agrawal-Group-D

Rupika Rathore-Group-E

Gauri Gupta-Group-C

Ojasvi Sethia-Group-D

Priyanka Gupta-Group-C

Mehar Luthra-Group-C

Army Public School

Saksham Singh-Group-D

Prachi Mandal-Group-C

Ekta Bhadauria-Group-C

Manavi Verma-Group-D

Harshdeep Singh Nagra-Group-C

Pratham Singh Randhawa-Group-B

Avika Verma-Group-C

Pihu Choudhary-Group-C

Priyanshu Deshwal-Group-C

Vaibhavi-Group-C

Anshuman Mishra-Group-C

Prisha Sharma- Group-C

Shaarav Khajuria-Group-D

P R Nandani-Group-D

Niharika-Group-D

Tejaswani Mishra-Group-D

Ramanjeet Kaur-Group-C

Shreyas Sathe-Group-B

The Millenium School, Patiala

Japuji-Group-B

Atharv Garg-Group-B

Tejnoor-Group-B

Aaisha Grewal-Group-B

Karan-Group-C

Ananya-Group-C

Siya-Group-C

Amshika-Group-C

Krittika garg-Group-C

Taran-Group-C

Anhad-Group-D

Ravleen-Group-D

Kyna-Group-D

Prabhasis-Group-D

Holy Heart Presidency School

Sanvi-Group-C

Shreya Nischal-Group-D

Karanjeet Singh-Group-D

Kunishka Sharma-Group-D

Krishmapreet Kaur-Group-C

Manmeet Kaur-Group-D

Amandeep Kaur-Group-D

Samreen Kaur-Group-C

Karmanya Malik-Group-C

Armanpreet Singh-Group-D

Jasjoban Kirat Singh Gill-Group-D

Ramneek Kaur-Group-D

Sehbay Singh-Group-D

Manbir Kaur Randhawa-Group-D

Mount Saint Mary’s School

Mohd Ibrahim-Group-B

Pranit Sachdeva-Group-C

Ashutosh Pandey-Group-C

Pranshi Khandelwal-Group-B

Kashvi Goel-Group-C

Dheeraj kumar-Group-B

Jayana Sapra-Group-C

Mridula Sivakumar-Group-C

Manasvi-Group-C

Vydehi School of Excellence

Preetham. A-Group-A

Mihit Bhattacharjee-Group-A

Saanvi Sengupta-Group-A

Aarav Joshi-Group-A

Dwij Jain-Group-A

Sai Ananya Mishra-Group-A

Nithisai Tulsi Alle-Group-A

Shubhi Tiwari-Group-A

Powered by VTechis of ETG Consultancy